20. Tatai Sokadalom programelőzetes

A rendezvényhez idén több kísérő program kapcsolódik:

  • Népzenei Palánta Mesterkurzus
  • Fergeteges Szólótáncverseny,
  • Elindult a visszaszámlálás <3 Két hónap és itt a 20. Tatai Sokadalom. Mától keressétek múltidéző fotóinkat, beszámolóinkat. Ha nektek is vannak emlékeitek a Sokadalmakról, a #sokadalom20 hasteggel töltsétek fel őket. Készüljünk együtt a a jubileumra!
    I ♥ Tata​ Tata Város​ Pötörke Néptáncegyüttes​

Kérdés, észrevétel esetén az alábbi telefonszámon érnek el bennünket:

Békefi – Juhász Dorottya: +36/20-311-0653

A hétvége fesztiválzenekara: Németh Dénes és Zenekara

A rendezvény fővédnöke Michl József, Tata Város polgármestere.

Szeretettel vár mindenkit a rendező Tatai Kenderke Néptáncegyesület!

A műsorváltozás jogát fenntartjuk!

06-34/587-005, www.kenderke.hu , facebook.com/tataisokadalom

 

 

Állandó programok:

Vásártér:          június 14.: 13.00-20.00, június 15-16.: 9.00-20.00

Mesterek és munkáik: Kézművesek, iparművészek vására, mesterség bemutatók

Gasztronómia: Hagyományosan készített ételkülönlegességek

2019. június 14. péntek 2019. június 15. szombat2019. június 16. vasárnap

Sátorszínpad

15.00  Óvodások Kisszínpada

16.30  Tisztástánc, megnyitó

16.45   Városi Művészeti Díjátadó Gála

18.00  Gryllus Vilmos koncert

19.30  „Elődeink emlékére” Népzenészek találkozója

Közreműködik a Muzsikás Együttes, és a Palánta Népzenei Mesterkurzus növendékei

Kenderke és Pötörke művészeti csoportjai

21.30   Táncház

 

Sátorszínpad

9.15     Tolerancia Színpad – fogyatékkal élők műsora

11.00  Csurgó Zenekar interaktív gyermekkoncert

12.15  Ostoros betyárok bemutatója

12.30  Örökség Gyermek Néptánctalálkozó

Megyei és régiós gyermek – ifjúsági együttesekkel, díjazott szólistákkal

Vendég: a Szovátai Sírülők ifjúsági néptáncegyüttes

13.45  Moderntánc Színpad   

14.15  „Lábán és mi”– avagy: Egy polihisztor öröksége c. előadás

Magyar Táncművészeti Egyetem, moderntánc szakirány tanulóinak előadásában

16.00   Boka Gábor: János Vitéz c. interaktív meseelőadása

17.30  Néptáncgála

Házigazda a Kenderke AMI,

Vendég: Bányász Táncegyüttes, gyimesi és moldvai hagyományőrzők

A program moldvai családi táncházzal zárul

20.00  Herczku Ági és a Banda koncert

21.30  Táncház

Közreműködik Cserszömörcze Együttes, Pálházi Bence

Sátorszínpad

9.30     Ringató

10.00  Kolompos Együttes interaktív gyermekkoncert

11.15  Moderntánc Színpad

11.30   Fürkész Színpad

13.00   Big Band Zenekar – Tatai Református Gimnázium diákjainak és öregdiákjainak műsora

13.45  Társastánc Színpad

14.30  Kuttyomfitty Társulat interaktív meseelőadása

16.00  Kenderke Barátai Zenekar koncert

18.00  Öregtáncos Találkozó

Hagyományőrző vendégek közreműködésével

19.30   Tűzugrás

20.30  Sátorbál a Pedrofon Zenekarral

 

Gyermektisztás

15.00 – 18.00 Gyermekjátszó a Kenderkével

16.00 – 18.00   Szabadtéri játékok, kézműves foglalkozások, társasjátékok, kosaras körhinta

Gyermektisztás

10.00  Lábita Bábszínház interaktív meseelőadása

15.00  Kovács Géza vásári bábjátéka

10.00 -18.00  Gyermekjátszó a Kenderkével

9.00 – 19.00      Szabadtéri játékok, kézműves foglalkozások, társasjátékok, kosaras körhinta

 

Gyermektisztás

17.00  Écsi Gyöngyi interaktív meseelőadása

10.00 -18.00  Gyermekjátszó a Kenderkével

9.00 – 19.00      Szabadtéri játékok, kézműves foglalkozások, társasjátékok, kosaras körhinta

l