Szakmai beszámoló

16. Márton-napi Szólótáncverseny

Készült: 2017. december 16.

A verseny helyszíne: Magyary Zoltán Művelődési Központ (2890 Tata, Váralja u. 4.)

A versenyzőket a kiírásnak megfelelően az előzetes jelentkezések alapján korcsoportokba soroltuk. A Palánta korcsoportban 4, az I. korcsoportban 6, a II. korcsoportban 15, a III. korcsoportban 14, a IV. korcsoportban 4, az V. korcsoportban 1 nevezés érkezett. A versenyzők száma 69 fő volt, 85 műsorszámmal.

A regisztráció folyamán a versenyzők sorszámot húztak, ennek alapján készült a versenybeosztás. A Palánta korcsoportban 1 táncot, a többi korcsoportban 2 táncot kellett bemutatni.

Feltételezzük, hogy a rendezvény regionális versennyé előléptetésével, az országos verseny kívánalmaként a régióra jellemző táncanyag megjelenése, eltántorította a református iskolák tanulóit. Vélelmezzük, hogy a kötelező anyagválasztás miatt más régiókban vesznek részt versenyen.

A délelőtti színpadi próba az előzetes beosztás szerint zajlott.

MŰHELYsorrendKezdés időpontjaVégzés időpontja
Kenderke, Tata1.7:308:00
Pötörke,Tata2.8:008:40
Garabonciás, Komárom3.8:409:05
Eszterlánc, Réde5.9:059:39
Hangfestő AMI, Kisbér4.9:3910:42
Hétlépés, Budakeszi6.10:4210:57
Zöldág, Litér7.10:5711:02
Csali, Somorja8.11:0211:17

A fellépők étkeztetése 11:00-14:00-ig folyamatosan zajlott, a verseny13:00 órakor elkezdődött.

 A verseny menete:

A versenyzőket a Hahn-Kakas István, Némethné Bakonyi Erika, Sipos Ferenc alkotta zsűri figyelte és értékelte.

A húzott sorszámnak megfelelő sorrendben, először a kötelező táncanyagot mutatták be a III. és II. korcsoportos versenyzők. A szünet után, ahol az összes versenyzővel, zsűrivel csoportkép készült, a Palánta korcsoport mutatta be a táncait. Ezt követően az I., IV. és V. korcsoport mutatkozott be. A verseny a szabadon választott produkciókkal folytatódott, ahol a következő sorrendben: I., IV., V., II. és III. korcsoportok versenyzői adták elő 2. táncukat.

Mivel versenyünkkel egyidőben folyt az országos Bólyai Nyelvtan verseny, így 3 páros nem a korcsoportjába sorolva tudta bemutatni tánctudását. Két páros a szabadon választott táncok folyamában a II. korcsoport elején mutathatta be kötelező táncát, egy páros a verseny legelején a kötelező táncát és a szabadon választottját a versenyt záró III. korcsoport elején mutathatta be.

III.KOROSZTÁLY
SorrendNÉVTÁNC
0. (I.kcs)Varsányi ZsófiaVág-Garam közi verbunk, lassú és friss csárdás
Méhes Gergely
1.Tóth EffiMezőföldi lassú és friss csárdás
Sóskuti Virág
2.Pőcze BalázsBajnai lassú és friss csárdás
Múth Bianka
3.Zsédely ÁdámKomáromszentpéteri táncok
Nagy Nikoletta
4.Buda CsengeMezőföldi ugrós és friss csárdás
Jakab Regina
5.Szvák GergőKomáromszentpéteri táncok
Szabó Ramóna Napsugár
6.Urbán KristófMezőföldi ugrós és friss csárdás
Takács-Uri Flóra
7.Zsédely ÁdámTardoskeddi verbunk
8.Gyurenka NikolettKomáromszentpéteri táncok
Garas Fanni
9.Váradi PetraBakonyi táncok
Keltai Bálint
10.Barta LillaBakonyi táncok
Zoltay Lőrinc
11.Szvák GergőTardoskeddi verbunk
12.Rajcsányi ÁdámSallai verbunk (Vág-Garam köze)
13.Keltai ÁronMezőföldi kanásztánc
II.KOROSZTÁLY
1.Gjika EdmondBajnai lassú és friss csárdás
Csányi Adél
2.Pacskó CsabaTardoskeddi váskatánc
3.Kovács BarbaraVág-Garam közi lassú csárdás és bukós
Válent Bence
4.Kozma JánosTardoskeddi verbunk
5.Kadlecsik Lél BojtaKomáromszentpéteri táncok
Balogh Petra
6.Krussó János MarcellKomáromszentpéteri lassú és friss csárdás
Varga Zsófia
7.Horváth ZsófiaVág-Garam közi verbunk, lassú és friss csárdás
Petrekin Bence
8.Pacskó CsabaKomáromszentpéteri lassú és friss csárdás
Pocsai Anna
9.Kozma JánosKomáromszentpéteri táncok
Fajkusz Vanessza
10.Klausz JózsefKomáromszentpéteri lassú és friss csárdás
Szeidler Szimonetta
11.Polgár JázminMezőföldi lassú és friss csárdás
Horváth Balázs
12.Tóth GáborBajnai lassú és friss csárdás
Jastyúr Zsóka
13.Lukács LédaVág-Garam közi lassú csárdás és bukós
Lelkes Áron
14.Baka LeventeMezőföldi kanásztánc és verbunk
PALÁNTA KOROSZTÁLY
1.Molnár Temesi AminaKomáromszentpéteri táncok
Altziebler Cser Lara
2.Barta BenedekDél –alföldi oláhos
3.Halmai NándorDél –alföldi oláhos
4.Wolf  Zoé BarbaraDél –alföldi oláhos
SZÜNET
I.KOROSZTÁLY
1.Baracs BorbálaMezőföldi lassú és friss csárdás
Horváth Zsófia
2.Keltai BertalanVág-Garam közi verbunk, lassú és friss csárdás
Temesi Flóra
3.Balogh PetraKomáromszentpéteri táncok
Molnár Temesi Amina
4.Fajkusz VanesszaKomáromszentpéteri táncok
Sarus Szófia
5.Zsebő Zsuzsanna NapsugárMezőföldi lassú és friss csárdás
Orsós Norbert
IV.KOROSZTÁLY
1.Korompay BalázsMezőföldi ugrós és friss csárdás
Monostori Ivett
2.Zsédely ÁdámKomáromszentpéteri táncok
Nagy Viktória
3.Retkes BálintTardoskeddi lassú és friss csárdás
Hulin Hanna Judit
4.Korompay BalázsMezőföldi ugrós és friss csárdás
Pákozdi Borbála
V.KOROSZTÁLY
1.Cserfői RenátaZsérei dudacsárdás
Horváth Sándor
SZABADON VÁLASZTOTT
I. KOROSZTÁLY
1.Baracs BorbálaSzatmári lassú és friss csárdás
Horváth Zsófia
2.Keltai BertalanMezőföldi kanásztánc
Temesi Flóra
3.Balogh PetraSomogyi táncok
Molnár Temesi Amina
4.Fajkusz VanesszaSomogyi táncok
Sarus Szófia
5.Zsebő Zsuzsanna NapsugárDél-alföldi oláhos
Orsós Norbert
6.Varsányi ZsófiaMezőföldi ugrós
Méhes Gergely
IV. KOROSZTÁLY
1.Korompay BalázsTyukodi csárdás és friss
Monostori Ivett
2.Zsédely ÁdámFelcsíki táncok
Nagy Viktória
3.Retkes BálintTyukodi lassú és friss csárdás
Hulin Hanna Judit
4.Korompay BalázsMérai csárdás és szapora
Pákozdi Borbála
V. KOROSZTÁLY
1.Cserfői RenátaFeketelaki csárdás és sűrű csárdás
Horváth Sándor
II. KOROSZTÁLY
0. (III.kcs)Pőcze BalázsBajnai lassú és friss csárdás (kötelező)
Bertalanits Enikő
1.Joó BarnabásBajnai lassú és friss csárdás (kötelező)
Bognár Eszter
2.Gjika EdmondJobbágytelki forgatós
Csányi Adél
3.Pacskó CsabaKarádi kanásztánc
4.Kovács BarbaraMagyarbődi lassú és friss csárdás
Válent Bence
5.Kozma JánosGalgamenti verbunk
6.Kadlecsik Lél BojtaFelcsíki táncok
Balogh Petra
7.Krussó János MarcellSzanyi lassú és friss csárdás
Varga Zsófia
8.Horváth ZsófiaMezőföldi ugrós
Petrekin Bence
9.Pacskó CsabaSzanyi dus és friss csárdás
Pocsai Anna
10.Kozma JánosRábaközi táncok
Fajkusz Vanessza
11.Klausz JózsefSzanyi lassú és friss csárdás
Szeidler Szimonetta
12.Polgár JázminSzatmári lassú és friss csárdás
Horváth Balázs
13.Tóth GáborJobbágytelki forgatós
Jastyúr Zsóka
14.Lukács LédaBorzovai lassú és friss csárdás
Lelkes Áron
15.Baka LeventeFelcsíki verbunk és zsuka
16.Joó BarnabásJobbágytelki forgatós
Bognár Eszter
III. KORCSOPORT
1.Tóth EffiBagi lassú és friss csárdás
Sóskuti Virág
2.Pőcze BalázsJobbágytelki forgatós
Múth Bianka
3.Zsédely ÁdámRábaközi táncok
Nagy Nikoletta
4.Buda CsengeBagi lassú és friss csárdás
Jakab Regina
5.Szvák GergőTyukodi táncok
Szabó Ramóna Napsugár
6.Urbán KristófMezőkeszüi szökős és sűrű csárdás
Takács-Uri Flóra
7.Zsédely ÁdámRábaközi dus
8.Gyurenka NikolettRábaközi táncok
Garas Fanni
9.Váradi PetraGagybátori lassú és friss csárdás
Keltai Bálint
10.Barta LillaGömöri lassú és friss csárdás
Zoltay Lőrinc
11.Szvák GergőRábaközi dus
12.Rajcsányi ÁdámVasvári és botoló (Borzova)
13.Keltai ÁronBalázstelki pontozó
14.Pőcze BalázsJobbágytelki forgatós
Bertalanits Enikő

Ezt követően a zsűri visszavonult értékelni a produkciókat.

Közben a résztvevő gyermekeknek táncházzal kedveskedett a rendezőség, ahol a verseny zenekarával, a Galiba zenekarral szórakozhattak.

A táncok értékelése után a zsűri meghozta döntését, és az alábbi produkciókat jutalmazta dicsérettel illetve „Cifrabojtár-díj”-jal:

(Dicséret jelölése: D – az indoklás mellette szerepel, Cifrabojtár díj jelölése: CB)

DÍJAZÁS
DÍJAZÁSSorszámNÉVTÁNCDicsérő oklevél szövege
Palánta korosztály
D1.Molnár Temesi AminaKomáromszentpéteri táncokA versenyen nyújtott teljesítményéért
Altziebler Cser Lara
D2.Barta BenedekDél –alföldi oláhosA versenyen nyújtott teljesítményéért
D3.Halmai NándorDél –alföldi oláhosA versenyen nyújtott teljesítményéért
D4.Wolf  Zoé BarbaraDél –alföldi oláhosA versenyen nyújtott teljesítményéért
I. korosztály
1.Baracs BorbálaMezőföldi lassú és friss csárdásA versenyen nyújtott teljesítményéért
Horváth ZsófiaSzatmári lassú és friss csárdás
2.Keltai BertalanVág-Garam közi verbunk, lassú és friss csárdásA versenyen nyújtott teljesítményéért
Temesi FlóraMezőföldi kanásztánc
3.Balogh PetraKomáromszentpéteri táncokA versenyen nyújtott teljesítményéért
Molnár Temesi AminaSomogyi táncok
4.Fajkusz VanesszaKomáromszentpéteri táncokA versenyen nyújtott teljesítményéért
Sarus SzófiaSomogyi táncok
5.Zsebő Zsuzsanna NapsugárMezőföldi lassú és friss csárdásA versenyen nyújtott teljesítményéért
Orsós NorbertDél-alföldi oláhos
6.Varsányi ZsófiaVág-Garam közi verbunk, lassú és friss csárdásA versenyen nyújtott teljesítményéért
Méhes GergelyMezőföldi ugrós
II. korosztály
D1.Joó BarnabásBajnai lassú és friss csárdásA versenyen nyújtott teljesítményéért
Bognár EszterJobbágytelki forgatós
D2.Gjika EdmondBajnai lassú és friss csárdásA versenyen nyújtott teljesítményéért
Csányi AdélJobbágytelki forgatós
CB3.Pacskó CsabaTardoskeddi váskatánc
Karádi kanásztánc
CB4.Kovács BarbaraVág-Garam közi lassú csárdás és bukós
Válent BenceMagyarbődi lassú és friss csárdás
CB5.Kozma JánosTardoskeddi verbunk
Galgamenti verbunk
CB6.Kadlecsik Lél BojtaKomáromszentpéteri táncok
Balogh PetraFelcsíki táncok
D7.Krussó János MarcellKomáromszentpéteri lassú és friss csárdásA versenyen nyújtott teljesítményéért
Varga ZsófiaSzanyi lassú és friss csárdás
D8.Horváth ZsófiaMezőföldi ugrósA versenyen nyújtott teljesítményéért
Petrekin BenceVág-Garam közi verbunk, lassú és friss csárdás
D9.Pacskó CsabaKomáromszentpéteri lassú és friss csárdásA versenyen nyújtott teljesítményéért
Pocsai AnnaSzanyi dus és friss csárdás
CB10.Kozma JánosKomáromszentpéteri táncok
Fajkusz VanesszaRábaközi táncok
D11.Klausz JózsefKomáromszentpéteri lassú és friss csárdásA versenyen nyújtott teljesítményéért
Szeidler SzimonettaSzanyi lassú és friss csárdás
D12.Polgár JázminMezőföldi lassú és friss csárdásA versenyen nyújtott teljesítményéért
Horváth BalázsSzatmári lassú és friss csárdás
D13.Tóth GáborBajnai lassú és friss csárdásA versenyen nyújtott teljesítményéért
Jastyúr ZsókaJobbágytelki forgatós
CB14.Lukács LédaVág-Garam közi lassú csárdás és bukós
Lelkes ÁronBorzovai lassú és friss csárdás
CB15.Baka LeventeMezőföldi kanásztánc és verbunk
Felcsíki verbunk és zsuka
III. korosztály
D1.Tóth EffiMezőföldi lassú és friss csárdásA versenyen nyújtott teljesítményéért
Sóskuti VirágBagi lassú és friss csárdás
D2.Pőcze BalázsBajnai lassú és friss csárdásA versenyen nyújtott teljesítményéért
Múth BiankaJobbágytelki forgatós
D3.Zsédely ÁdámKomáromszentpéteri táncokA versenyen nyújtott teljesítményéért
Nagy NikolettaRábaközi táncok
CB4.Buda CsengeMezőföldi ugrós és friss csárdás
Jakab ReginaBagi lassú és friss csárdás
D5.Szvák GergőKomáromszentpéteri táncokA versenyen nyújtott teljesítményéért
Szabó Ramóna NapsugárTyukodi táncok
CB6.Urbán KristófMezőföldi ugrós és friss csárdás
Takács-Uri FlóraMezőkeszüi szökős és sűrű csárdás
D7.Zsédely ÁdámTardoskeddi verbunkA versenyen nyújtott teljesítményéért
Rábaközi dus
D8.Gyurenka NikolettKomáromszentpéteri táncokA versenyen nyújtott teljesítményéért
Garas FanniRábaközi táncok
CB9.Váradi PetraBakonyi táncok
Keltai BálintGagybátori lassú és friss csárdás
D10.Barta LillaBakonyi táncokA versenyen nyújtott teljesítményéért
Zoltay LőrincGömöri lassú és friss csárdás
CB11.Szvák GergőTardoskeddi verbunk
Rábaközi dus
CB12.Rajcsányi ÁdámSallai verbunk (Vág-Garam köze)
Vasvári és botoló (Borzova)
CB13.Keltai ÁronMezőföldi kanásztánc
Balázstelki pontozó
D14.Pőcze BalázsBajnai lassú és friss csárdásA versenyen nyújtott teljesítményéért
Bertalanits EnikőJobbágytelki forgatós
IV. korosztály
CB1.Korompay BalázsMezőföldi ugrós és friss csárdás
Monostori IvettTyukodi csárdás és friss
D2.Zsédely ÁdámKomáromszentpéteri táncokA versenyen nyújtott teljesítményéért
Nagy ViktóriaFelcsíki táncok
D3.Retkes BálintTardoskeddi lassú és friss csárdásA versenyen nyújtott teljesítményéért
Hulin Hanna JuditTyukodi lassú és friss csárdás
CB4.Korompay BalázsMezőföldi ugrós és friss csárdás
Pákozdi BorbálaMérai csárdás és szapora
V. korosztály
CB1.Cserfői RenátaZsérei dudacsárdás
Horváth SándorFeketelaki csárdás és sűrű csárdás

Az ünnepélyes eredményhirdetésen valamennyi versenyző emléklapot, a dicséretben részesített táncosok dicsérő oklevelet, míg a „Cifrabojtár  díj”-ban részesült fiúk hímzett nyaksit a lányok pedig hímzett keszkenőt kaptak az oklevél  mellé. A díjátadó után a zsűri tagjai a felkészítő tanároknak részletes értékelést adtak a versenyzőkről.

A zsűri javaslata alapján a következő versenyzők várományosai a Szarvasi Országos Gyermek Szólótánc versenyre jutásnak:

Kovács Barbara, Válent Bence

Kozma János

Baka Levente

Tartaléknak javasolja a zsűri:

Kozma János, Fajkusz Vanessza

Lukács Léda, Lelkes Áron

Urbán Kristóf, Takács-Uri Flóra

A beszámolót készítette: Jocha István

Tata, 2017. december 16.

Köszönjük a verseny megrendezéséhez nyújtott támogatást: