2022/2023. TANÉV PROGRAMJAI ÉS RENDEZVÉNYEI
Dátum Nap Programok, iskola, játszó, táncház, egyesület
AUGUSZTUS
aug.. 11. Királyi Napok, Székesfehérvár (Tata Ifjúsági Csop)
aug.. 20. Kenyérosztás
aug.. 27. Szo Országos tanévnyitó – Hódmezővásárhely
aug.. 28. V Tatai Szarkalábak TE alakuló, Szentendre Skanzen
Neszmély Csendesnapon bemutatkozik a Kenderke
aug.. 30. K Jázmin Gólyanap
aug.. 31. Sze Vaszary Gólyanap Kenderke Székház
Szeptember
szept.. 1. Cs Kőkúti Toborzó Kenderke Székház
szept.. 2. P Jázmin Toborzó 2-4. évfolyamok
Kenyérsütés 16.00-tól, Tanévnyitó 18.00, 19.00-től táncház, Kenderke Székház
Órarend szerinti órák első napja
szept.. 4. V Istentisztelet testületileg 10.00
szept.. 14. Sze Tatai Református Gimnázium Toborzó
szept.. 17. Szo Kárpát-medencei Tanévnyitó, Rimaszombat 10.30 Ref. templom
Magyar Népmese Napja – Kertvárosi oviba megyünk
Október
okt.. 1. Szo Református családi nap (lisztes játszó, hangszersimogató, kreatív tánc)
okt.. 2. V Istentisztelet testületileg
okt.. 3. H 1848. okt. 6. – megemlékezés órai keretekben
Hajnal-Csillag ovi moderntánc indul
okt.. 6. Cs Koszorúzás az 1848-as emlékműnél
okt.. 7. P Magyar Népmese Napja – Geszti oviba megyünk
okt.. 10. H Vakok Hete keretében Vakok Intézetében táncórák
Kőkút-hét keretében táncház Kossuth tér
okt.. 13. Cs Perdülj ki! Fesztivál Kömlőd – moderntáncosok
okt.. 15. Szo Munkanap okt 31. helyett: hétfői tanrend
Tatai Szarkalábak Mosonszntmiklós – Repülj pulyka!
okt.. 17. H 1956-os megemlékezés – órai keretek között
Tökjó Nap Kertvárosi Ovi 16.00-16.30
okt.. 23. V Koszorúzás Várudvar
okt.. 29. Szo Szüreti szilvás játszó, táncház reggeltől szilvalekvár, 16-tól kézművességgel kezd, Piros Hetes zenekar 17.00 Ringató, 19.00 táncház
okt.. 30. V Istentisztelet testületileg, viseletben megjelenés
okt.. 31. H Őszi szünet 1. napja
November
nov.. 1. K Mindenszentek
nov.. 2. Sze Őszi szünet
nov.. 3. Cs Őszi szünet
nov.. 4. P Őszi szünet
nov.. 6. V Istentisztelet testületileg (vígasztaló vasárnap) 10.00
nov.. 12. Szo Kukoricás játszó, Márton napi táncház Horsa Pista és zenekara
Megyei ifjúsági bál, Güntner Aréna
nov.. 18. P Református AMI-k I. találkozója
nov.. 19. Szo
nov.. 20. V
nov.. 22. K Mézes sütemény tésztájának begyúrása
nov.. 26. Szo Mézes sütemény sütése, díszítése
nov.. 27. V Advent első vasárnapja
dec.. 4. V Advent második vasárnapja
dec.. 5. H Kőkútban az alsósoknak: kézműves és Nagy Karácsonyváró
dec.. 10. Szo Lucázás, Regölés a Kossuth-téren
dec.. 11. V Advent harmadik vasárnapja
Istentisztelet testületileg (adventi ének)
dec.. 12. H Nagy Karácsonyváró
dec.. 18. V Advent negyedik vasárnapja
dec.. 19. H Tanítás nélküli munkanap
dec.. 20. K Kertvárosi oviban Betlehemes
Tanítás nélküli munkanap
dec.. 21. Sze Tanítás nélküli munkanap
dec.. 22. Cs Téli szünet
dec.. 23. P Téli szünet
dec.. 24. Szo Téli szünet
dec.. 25. V Téli szünet
dec.. 26. H Téli szünet
dec.. 27. K Téli szünet
dec.. 28. Sze Téli szünet
dec.. 29. Cs Téli szünet
dec.. 30. P Téli szünet
dec.. 31. Szo Téli szünet
Január
jan.. 1. V Téli szünet
jan.. 2. H Téli szünet
jan.. 3. K Téli szünet
jan.. 4. Sze Téli szünet
jan.. 5. Cs Téli szünet
jan.. 6. P Üstös szappanfőzés, Játszó, Táncház
jan.. 7. Szo Téli szünet
jan.. 8. V Istentisztelet testületileg: csillagozás
jan.. 9. H Félévi beszámoltatás a héten
jan.. 16. K Összevont vizsgák a héten
jan.. 23. H Félévi értesítők kiosztása a héten
Február
febr.. 1. Sze Nyílt órák
febr.. 2. Cs Fergeteges szólótánc verseny és farsang
febr.. 3. P Fergeteges szólótánc verseny és farsang
febr.. 26. V Istentisztelet testületileg
Március
márc.. 7. K 1848-as forradalom – megemlékezés órai keretekben
márc.. 15. Sze Koszorúzás, Várudvar, emlékoszlop
Jázmin  iskolai előadáson való közreműködés
márc.. 31. P Karikázó főpróba
Április
ápr.. 2. V Istentisztelet, 7. Virágvasárnapi karikázó Tata, Kossuth tér
ápr.. 5. Sze Tojásfestés RPI Bázisintézményi program: délelőtt
ápr.. 6. Cs Tavaszi szünet
ápr.. 7. P Tavaszi szünet
ápr.. 8. Szo Tavaszi szünet
ápr.. 9. V Tavaszi szünet
ápr.. 10. H Locsolóbál
ápr.. 11. K Tavaszi szünet
ápr.. 12. Sze Tanítás nélküli munkanap
ápr.. 24. H Népviselet napja, Szt. György napja
ápr.. 29. Szo Tánc világnapja
Május
máj.. 1. H Munkaszüneti nap
máj.. 10. Sze Alapvizsgára való jelentkezés határideje
máj.. 15. H Nyílt órák kezdete
máj.. 19. P Református Zenei Fesztivál, Bp., Orczy kert
máj.. 20. Szo
máj.. 21. V
máj.. 25. Cs Vizsgaelőadás főpróba
máj.. 26. P VIZSGAELŐADÁS
máj.. 30. K Művészeti alapvizsga
jún.. 3. Szo Nyárköszöntő Fesztivál Újpest, BEM (senior együttesek) Tatai Szarkalábak
jún.. 4. V Nemzeti összetartozás napja
jún.. 14. Sze Évzáró, Református templom 18ó
jún.. 15. Cs Színpadi próba
jún.. 16. P Sokadalom
jún.. 17. Szo Sokadalom
jún.. 18. V Sokadalom
jún.. 19. H Visszapakolás a Sokadalomból
jún.. 20. K Moderntánc tábor
Néptánc tábor
jún.. 21. Sze Moderntánc tábor
Néptánc tábor
jún.. 22. Cs Moderntánc tábor
Néptánc tábor
jún.. 23. P Moderntánc tábor
Néptánc tábor

Megvalósult eseményeink 2021-22.

2021/2022. tanév programjai és rendezvényei
Dátum Nap Programok, iskola, játszó, táncház, egyesület
AUGUSZTUS
aug.. 20. P Kenyérosztás
Szeptember
szept.. 3. P Kenyérsütés 16.00-tól, Tanévnyitó 18.00, utána táncház Kenderke Székház
szept.. 4. Szo Fazekas találkozó Tatai Vár
szept.. 17. P Vaszary Gólyanap
Október
okt.. 2. Szo Szilvás játszó, táncház
okt.. 14. Cs Kőkutis Napok – táncház az összes osztálynak 14.30-15.00
okt.. 20. Sze Perdülj ki! Fesztivál, Kömlőd
okt.. 30. Szo Tata TE Zselickisfalud, somogyi táncok
okt.. 31. V Tata TE Zselickisfalud, Istentisztelet Szennán
November
nov.. 6. Szo Bakony virágai szólótánc verseny, Várpalota
nov.. 20. Szo Kukoricás játszó, Márton napi táncház Horsa Pista és zenekara, Ördöngősfüzesi napok
nov.. 27. Szo Mezőföld virága szólótánc verseny, Székesfehérvár
December
dec.. 11. Szo Lucázás, Regölés a Kossuth-téren, Nagy Karácsonyváró a Kenderkében
dec.. 13. H Nagy karácsonyváró
Január
jan.. 21. P MKN protokoll és regisztrációs előadások
Február
febr.. 5. Szo Fergeteges szólótánc verseny és farsang
Március
márc.. 25. P Városi Tehetség gála – Fonóka fiúk
Április
ápr.. 3. V Táncháztalálkozó Bp., Sportaréna
ápr.. 9. Szo Megyei néptánctalálkozó, Tb Vértes Agórája, Szarkalábak, Széki fiúk, Tata
ápr.. 10. V Istentisztelet, 7. Virágvasárnapi karikázó Tata, Kossuth tér
ápr.. 13. Sze Húsvéti készülődés
Locsolóbál, táncház
ápr.. 27. Sze Mit mondhat el rólunk a mozdulat?
Május
máj.. 1. V Kakaó és kalács 9 óra, Istentisztelet 10 óra
máj.. 7. Szo Forgórózsa Fesztivál
máj.. 8. V Forgórózsa Fesztivál
máj.. 22. V Húzd kereszül Közép-Dunántúl régió Gyermek és Ifjúsági Néptáncegyütteseinek IX. Fesztiválja
Június
jún.. 1. Sze Vizsgaelőadás, 40 éves műhely, de főpróba, du előadás
jún.. 2. Cs tanítás nélküli m.nap
jún.. 3. P Családi Nap a Hajnal Csillag Oviban
jún.. 4. Szo Nemzeti összetartozás napja Polgármesteri Hiv. 9.00-től
Patara (Tata Ifjúsági csop, Tata TE, Szarkalábak, Pacskó Cs, JKR)
jún.. 11. Szo Fazekastalálkozó, Tata, Vár: du 15.30-16.00 K.Burga, J1-2
I. Kárpát-medencei Csoóri S. Néptáncfesztivál Tb. Szarkák, Tata Ifjúsági csop, Tata
jún.. 17. P Sokadalom
jún.. 18. Szo Sokadalom
jún.. 19. V Sokadalom
Július
júl.. 1. P REND Pápa